چاپ تراکت

قیمت چاپ تراکت

کسب و کارهایی که به دنبال تبلیغات فیزیکی هستند می توانند به سراغ چاپ تراکت بروند. تراکت ها برگه های تبلیغاتی هستند که بعد از چاپ، در جامعه توزیع می شوند تا افراد را از خدمات و محصولات کسب و کار موردنظر آگاه سازند. چاپ تراکت بر روی کاغذهای مختلف از جمله کاغذ گلاسه، کاغذ تحریر و ... صورت می گیرد. اغلب تراکت های تبلیغاتی در سایز A5 و به صورت تک رو یا دورو چاپ می شوند که جزو بهترین ابعاد است. 

تراکت چیست؟

بهتر است قبل از آنکه به موضوع چاپ تراکت بپردازیم شما را با این ابزار تبلیغاتی مفید آشنا کنیم. تراکت ها وسیله ای برای معرفی کسب و کار شما به مشتریان بالقوه می باشد. شما می توانید با درج محصولات یا خدمات خود، لوگو، نشانی و ... خود را به طور کامل در تراکت معرفی کنید. بهتر است که تراکت در میان جامعه هدف توزیع شود تا نتیجه بهتری داشته باشد. توزیع غیرهدفمند تراکت ها تنها سرمایه شما را هدر می دهد. 
چاپ تراکت به چند صورت انجام می شود که شامل رنگی، سیاه سفید و کرافت است. در حال حاضر از تراکت های رنگی برای تبلیغ مشاغلی همچون رستوران، فست فود، مهدکودک، مدارس، کلینیک های دندانپزشکی و ... استفاده می شود و جزو پرطرفدارترین طرح های تراکت محسوب می شود. تراکت های رنگی را می توان بر روی کاغذ گلاسه چاپ کرد تا ظاهری لوکس تر و زیباتر به آن بخشید. 

چاپ تراکت بر اساس جنس کاغذ

برای چاپ برگه های تبلیغاتی از جمله تراکت از کاغذهای مختلفی استفاده می شود که هر کدام از آن ها ویژگی های منحصر به فردی دارند و از نظر قیمتی نیز متفاوت با دیگری هستند:

  • کاغذ گلاسه

مهم ترین خصوصیتی که کاغذ گلاسه را با آن می شناسند، براقیت است. این کاغذ در گرماژهای مختلفی تولید می شود و معمولا برای چاپ تراکت تبلیغاتی به سراغ گرماژ پایین می روند. از نوع مرغوب این کاغذ برای چاپ انواع کاتالوگ و پوستر نیز استفاده می شود. 

  • کاغذ تحریر

کاغذهای تحریر جزو پرکاربردترین کاغذهایی است که در طول روز با آن مواجه هستیم و گزینه ای برای چاپ انواع تراکت محسوب می شود. در واقع این کاغذ همان کاغذ معمولی است که در دفاتر و کتاب ها مورد استفاده قرار گرفته است.

  • کاغذ بالکی

این کاغذ همانند کاغذ تحریر است و انتخابی برای چاپ انواع تراکت محسوب می شود. رنگ آن تقریبا زرد می باشد اما ضخامت آن بیشتر از کاغذ تحریر است.

  • کاغذ کرافت

کاغذ کرافت جزو انتخاب های جذاب و زیبا طبقه بندی می شود که همانند سایر کاغذها در گرماژهای مختلفی تولید می شود. کاغذ کرافت برای چاپ بروشورهای تبلیغاتی نیز مناسب است و رنگ متفاوت آن نسبت به سایر کاغذها، باعث جلب توجه افراد و مخاطبین بالقوه می شود. 

تفاوت کاغذ گلاسه و تحریر چیست؟

اگر قصد داشته باشید برای چاپ تراکت به سراغ کاغذ گلاسه و تحریر بروید حتما این سوال در ذهن تان مطرح شده که تفاوت میان آن ها چیست؟ 

  • کاغذ تحریر

سطح کاغذ تحریر، بافت دار است و از قابلیت جذب بالا برخوردار می باشد. اما انتخاب مناسبی برای چاپ رنگی با دستگاه افست محسوب نمی شود. زیر رنگ و جوهری که توسط دستگاه چاپ افست بر روی کاغذ تحریر قرار می گیرد به آن جذب می شود. علاوه بر آن تصاویر چاپ شده بر روی کاغذ تحریر شفاف نیست و جذابیت لازم را ایجاد نمی کند.

  • کاغذ گلاسه

سطح کاغذ گلاسه کاملا صاف و بدون بافت است. به همین دلیل جوهر و مرکبی که برای چاپ انواع تراکت مورد استفاده قرار می گیرد به آن جذب نمی شود. این امر کمک می کند تا تصاویر از کیفیت مناسبی برخوردار باشند و جذابیت خود را حفظ کنند. چاپی که بر روی تراکت هایی از جنس گلاسه انجام می شود زیباتر هستند. 

چاپ انواع تراکت بر اساس گرماژ کاغذ

گرماژ کاغذ معیاری است که کاربری های کاغذ را از یکدیگر تفکیک می کند. در این بخش به شما کمک می کنیم تا بتوانید بهترین گرماژ کاغذ را برای چاپ تراکت انتخاب کنید:
•    کاغذ تحریر 70 گرمی: این کاغذها انتخاب مناسبی برای دستگاه های چاپگر یا فتوکپی خانگی می باشد.
•    کاغذ تحریر 90 گرمی: این کاغذها برای پرینت و استفاده روزانه در شرکت ها و ادارات کاربرد دارد.
•    کاغذ تحریر 100 گرمی: اگر قصد دارید بروشورها یا تراکت های تبلیغاتی چاپ کنید می توانید به سراغ گرماژ 100 بروید. از ویژگی های این کاغذ می توان به منعطف بودن و قابلیت تا خوردن آسان آن اشاره کرد.
•    کاغذ تحریر 120 گرمی: این کاغذها علاوه بر آنکه برای تراکت و بروشور مناسب است، از قیمت بالاتری نیز برخوردار می باشد و جلوه ای جذاب تر نسبت به کاغذهای 100 گرمی دارد. 
در میان انواع کاغذهای پرکاربرد می توان به کاغذ کرافت نیز اشاره کرد که در گرماژ 40 و بالاتر تولید می شود. به طور کلی کاغذ کرافت نسبت به کاغذ تحریر سبک تر است و بسیاری از افراد تمایل دارند از آن برای بروشورها و تراکت های تبلیغاتی استفاده کنند. 

قیمت چاپ تراکت

قیمتی که برای چاپ انواع تراکت های تبلیغاتی در نظر گرفته می شود ارتباط مستقیمی به نوع کاغذ و گرماژ آن، تک رو یا دو رو بودن، تک رنگ یا رنگی بودن، چاپ دیجیتال یا افست و ... بستگی دارد. اگر به دنبال مرکزی هستید که بهترین نرخ را برای شما در نظر بگیرد پیشنهاد می کنیم سری به وب سایت مجموعه " زودکپی " بزنید. این مجموعه اقدام به چاپ انواع ابزارهای تبلیغاتی مانند تراکت کاملا بر اساس نیاز شما می کند و به دلیل استفاده از آخرین تکنولوژی های چاپ، بهترین کیفیت را در اختیار شما قرار می دهد. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره یا راهنمایی دارید می توانید با تیم کارشناس این مجموعه تماس بگیرید.

شرکت طراحی سایت : ره وب