چاپ فاکتور

چاپ فاکتور

چاپ فاکتور برای اغلب مشاغل از جمله مشاغل خدماتی و فروشگاهی ضروری و واجب است. زیرا مشتریان متعددی وجود دارند که درخواست ثبت هزینه در فاکتور را دارند. در واقع فاکتور اثبات کننده هزینه ای است که بابت دریافت محصول یا خدمت موردنظر پرداخت شده است. قبل از چاپ فاکتور باید به یک نکته مهم توجه کنیم و آن هم این است که به فاکتور رسمی نیاز داریم یا غیررسمی؟ هر کدام از آن ها دارای ویژگی های مختلفی است. اما مشاغلی که مشمول پرداخت مالیات هستند باید فاکتورهای رسمی را چاپ کنند تا مورد تایید سازمان امور مالیاتی قرار بگیرند.

چاپ انواع فاکتور

در هنگام چاپ فاکتور که یکی از گزینه های چاپ اُفست است، دو گزینه مقابل ما وجود دارد و آن هم " رسمی یا غیر رسمی بودن" و " سربرگ دار و بدون سربرگ" بودن فاکتور می باشد. البته دسته بندی های دیگری نیز وجود دارد که می توان به نوع چاپ، ابعاد چاپ و ... اشاره کرد و هر کدام از این دسته بندی ها نشان دهنده کاربرد فاکتور موردنظر می باشد. قبل از هر چیز بهتر است فاکتورها را از نظر رسمیت مورد بررسی قرار دهیم. 

  • فاکتور رسمی 

مشاغلی به سراغ چاپ فاکتور رسمی می روند که مشمول پرداخت مالیات هستند. به این معنا که موظفند یک نسخه از فاکتور را به اداره امور مالیات تحویل دهند. در این مشاغل باید مالیات بر ارزش افزوده برای مشتریان حساب شده باشد. در غیر این صورت جریمه هایی از سوی سازمان امور مالیاتی برای صاحب کسب و کار درنظر گرفته خواهد شد. فاکتورهای رسمی در سه نسخه چاپ می شوند. 

  • فاکتور غیر رسمی 

در مقابل فاکتورهای رسمی، شاهد چاپ انواع فاکتور غیر رسمی هستیم که مشاغلی به سراغ آن می روند که مشمول پرداخت مالیات نیستند. به عنوان مثال مغازه های محلی ! این فاکتورها به اداره مالیات ارائه نمی شوند و صدور آن ها صرفا به دلیل درخواست مشتری است. اگر این پرسش در ذهن شما وجود دارد که مالیات مغازه های محلی و چنین مشاغلی چگونه محاسبه می شو باید بگوییم که مالیات آن ها به روش علی الراس محاسبه شده و نیازی به ارائه برگ فاکتور ندارند. فاکتورهای غیر رسمی در دو نسخه چاپ می شوند. 

  • فاکتور سربرگ دار

در چاپ فاکتور سربرگ دار اقدام به درج نام فروشگاه یا فروشنده، اطلاعات تماس، لوگوی مخصوص و ... می شود. این فاکتورها برای فروشنده ها به طور سفارشی طراحی و چاپ می شوند. توصیه می شود بعد از صدور فاکتور، هر دو طرف معامله یعنی خریدار و فروشنده آن را امضا کنند. 

  • فاکتور بدون سربرگ

فاکتورهای بدون سربرگ همان فاکتورهای رایجی هستند که در فروشگاه های لوازم التحریر به فروش می رسند. این فاکتورها فاقد نام فروشگاه، لوگو، اطلاعات تماس و ... هستند و کاملا غیررسمی و غیر قابل استناد می باشند. 

چاپ فاکتور به صورت فوری 

اغلب کسب و کارهایی که مجبور به داشتن فاکتورهای رسمی یا غیر رسمی هستند تمایل دارند چاپ آن را به طور سریع و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهند. به همین دلیل به دنبال مراکز چاپی می گردند که بتوانند این کار را برای آن ها انجام دهند. خوشبختانه مراکزی که فعالیت آن ها به طور آنلاین است سرعت بالایی در آماده سازی سفارش مشتریان دارند. یکی از این مراکز، زودکپی است که با استفاده از بهترین جنس کاغذ و دستگاه های پیشرفته، سفارش شما را در کوتاه ترین زمان ممکن آماده می کند.

چاپ فاکتور به صورت آنلاین چگونه است؟

همان طور که اشاره کردیم مراکز چاپی و آنلاین از سرعت بالایی در تحویل سفارشات برخوردارند و به همین علت اغلب مراکزی که به طور فیزیکی در سطح شهر کار می کنند در حال ورود به دنیای دیجیتال هستند. مرکز زودکپی نیز از این قافله عقب نمانده و با راه اندازی وب سایت و دریافت سفارشات مشتریان به طور آنلاین، گام مهمی در جلب رضایت و اعتماد آن ها برداشته است. در حال حاضر شما عزیزان می توانید سفارش طراحی و چاپ انواع فاکتور را به این مجموعه بدهید و آن را با مناسب ترین هزینه و در سریع ترین زمان تحویل بگیرید. 

قیمت چاپ فاکتور به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت چاپ فاکتور به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آن ها به شرح زیر است:

  • نوع فاکتور

قبلا ذکر کردیم که هر کدام از فاکتورها دارای چند نسخه هستند. به طور مثال فاکتورهای رسمی 3 نسخه ای و فاکتورهای غیررسمی 2 نسخه ای هستند. این موضوع تاثیر مستقیمی در هزینه نهایی چاپ دارد. بدیهی است که هزینه چاپ انواع فاکتور رسمی گران تر خواهد شد.

  • داشتن یا نداشتن سربرگ

فاکتورهایی که سربرگ دارند به طور اختصاصی طراحی می شوند و اطلاعات مرتبط با کسب و کار در آن چاپ می شود. این کار به دلیل انرژی و زمانی که از گرافیست ها می گیرد، به هزینه بیشتری نیاز دارد. اما فاکتورهای بدون سربرگ هیچ نیازی به طراحی ندارند و امکان خرید راحت آن ها از فروشگاه های لوازم التحریر وجود دارد.

  • تیراژ

مسلم است که هر چقدر تیراژ چاپ فاکتور بالاتر باشد قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند. اگر جزو مشاغل خدماتی یا فروشگاهی هستید و در طول روز تعداد زیادی فاکتور رسمی یا غیررسمی صادر می کنید بهتر است آن را در تیراژ بالا سفارش دهید تا هزینه نهایی برای شما ارزان تر و مناسب تر باشد.
به عنوان نکته آخر باید به این موضوع اشاره کنیم که فاکتورهای رسمی جزو فاکتورهایی هستند که از جانب خریدار یا فروشنده امکان ارائه به مراجع قانونی را دارند و تمام اطلاعات مندرج در آن مستند هستند. به همین دلیل توصیه می کنیم در هنگام چاپ یا صدور انواع فاکتور این مساله را مدنظر داشته باشید تا در طول زمان مشکلات قانونی برای شما ایجاد نشود. امکان مشاوره و راهنمایی با مرکز زودکپی قبل از سفارش چاپ وجود دارد.

شرکت طراحی سایت : ره وب