چاپ جزوه دانشجویی

چاپ جزوه دانشجویی

کیفیت در چاپ جزوه دانشجویی بسیار مهم است. خصوصا اگر رشته دانشگاهی به نحوی باشد که تصاویر، نمودارها و گراف های مختلف در جزوه وجود داشته باشد. به همین دلیل اغلب دانشجویان برای پرینت جزوه دانشجویی به مراکزی مراجعه می کنند که فارغ از قیمت مناسب، کیفیت قابل قبولی را نیز به آن ها ارائه کند. در این مطلب شما را با موضوعاتی همچون جنس کاغذ، صحافی و ... در چاپ جزوه دانشجویی آشنا خواهیم کرد. 

کیفیت چاپ جزوات دانشجویی

قطعا می توان گفت که همه دانشجویان تمایل دارند چاپ جزوه را با کیفیت عالی انجام دهند. زیرا این جزوه ها از خوانایی بالاتری برخوردار هستند. خصوصا اگر رشته دانشگاهی به نحوی باشد که تصاویر، نمودار و گراف های متعددی در آن وجود داشته باشد. عوامل مختلفی در تعیین کیفیت تاثیرگذار هستند که می توان به دستگاه های پرینتر، نوع جوهر و ... اشاره کرد. اما جنس کاغذ از عوامل بسیار مهم و انکارناپذیر به شمار می رود. در حال حاضر کاغذهایی که برای چاپ جزوه دانشجویی مورد استفاده قرار می گیرند شامل کاغذ تحریر 80 و 100 گرمی می باشد .برخی از دانشجویان تمایل دارند از برگه های گلاسه در ابتدا و انتهای جزوه استفاده کنند تا محافظت بیشتری از برگه ها به عمل آید. کاغذهای گلاسه جزو کاغذهای براق و ضخیم محسوب می شوند که در گرماژ 135 و 150 گرمی موجود هستند. 
معمولا جزوه هایی که قطور هستند از جلد برای آن ها استفاده می شود. زیرا ورق زدن های مداوم باعث خرابی جزوه خواهد شد. رنگ و جنس جلد برای اغلب دانشجویان مهم است زیرا نقش ویژه ای در ظاهر جزوه ایفا می کند. شما عزیزان می توانید با سفارش چاپ جزوه به مجموعه " زودکپی" رنگ و نوع جلد آن را انتخاب کنید. در ادامه شما را با انواع صحافی و جلد جزوه آشنا می کنیم. 

انواع صحافی جزوه دانشجویی

بعد از پرینت و چاپ جزوه های دانشجویی می توانید آن ها را به صورت های مختلف مرتب و دسته بندی کنید که برخی از آن ها به شرح زیر است:

  • منگنه

منگنه یکی از ساده ترین و متداول ترین صحافی هایی است که برای جزوات دانشجویی مورد استفاده قرار می گیرد. اما در شرایطی کاربرد دارد که تعداد صفحات کمتر از 50 عدد باشد. در غیر این صورت منگنه به برگه ها نفوذ نخواهد کرد. معمولا برگه در سمت راست و گوشه بالایی جزوه قرار می گیرد. 

  • طلق و شیرازه

طلق و شیرازه از سریع ترین صحافی هایی است که در چاپ جزوه دانشجویی مورد استفاده قرار می گیرد. انجما این کار به زمان زیادی نیاز ندارد و می تواند ظاهری مناسب و زیبا را برای جزوه به وجود آورد. این جلد بندی برای زمانی مناسب است که جزوه حداکثر 100 صفحه داشته باشد. 

  • سیمی پلاستیکی

سیمی پلاستیکی نسبت به سیمی فلزی مقاومت کمتری دارد و بهتر است در شرایطی از آن استفاده شود که تعداد برگه های جزوه حداکثر 50 عدد باشد. به طور کلی دانشجویان سیمی کردن جزوه را بیشتر از منگنه یا طلق و شیرازه می پسندند. زیرا برگه زدن جزوه را با سهولت بیشتری همراه می کند. 

  • سیمی فلزی 

اگر تعداد برگه های جزوه بین 50 الی 100 عدد می باشد می توانید از سیمی فلزی استفاده کنید. البته برخی از مراکز چاپی، جزوه های قطورتر را نیز با این روش صحافی می کنند. سیمی فلزی این امکان را به شما می دهد که برگه ها را به صورت 360 درجه بچرخانید و هیچ گونه آسیبی به برگه ها در طول زمان وارد نمی کند. 

  • گالینگور

معمولا از جلد گالینگور که نوعی جلد سخت به شمار می رود برای صحافی پایان نامه های دانشجویی استفاده می شود و برای چاپ جزوه دانشجویی کاربرد ندارد. از ویژگی های جلد گالینگور می توان به حکاکی متون و تصاویر مختلف روی آن اشاره کرد. این نوع از صحافی به نام صحافی طلاکوب نیز شناخته می شود و تنوع بسیار زیادی دارد.

چاپ جزوه دانشجویی در مجموعه "زودکپی" 

شما عزیزان می توانید جزوات دانشجویی خود را به مرکز " زودکپی" بسپارید و چاپ آن ها را با قیمت مناسب، کیفیت بالا و بهترین صحافی انجام دهید. تنها کافیست فایل اصلی را در وب سایت ما بارگذاری کنید و موارد مورد نظر خود را نیز اعلام کنید. قطعا مواردی همچون جنس کاغذ و نوع صحافی تاثیر مستقیمی در قیمت نهایی خواهد گذاشت. اما اگر به طور کلی تعرفه مرکز ما را با سایر مراکز مقایسه کنید به خوبی متوجه خواهید شد که ما با تعرفه کمتری کار می کنیم. 

قیمت چاپ جزوه دانشجویی

بدون شک، قیمت از مهم ترین پارامترها برای دانشجویان به شمار می رود. از آنجایی که اغلب دانشجویان از نظر شغلی در موقعیت مناسبی قرار ندارند، به مراکزی مراجعه می کنند که چاپ جزوات را با قیمت کمتری برای آن ها انجام دهد. معمولا تعداد جزواتی که یک دانشجو در طول سال چاپ می کند بسیار زیاد است و اصلا مقرون به صرفه نیست که به مراکز پرهزینه و گران قیمت مراجعه کند. مجموعه زودکپی با استفاده از دستگاه های مدرن، بهترین جنس کاغذ و توجه به نیاز مشتری، کار خود را انجام می دهد و تمام تلاش خود را می کند تا مشتری را راضی نگه دارد. 

چاپ جزوه دانشجویی به صورت آنلاین

این روزها نام چاپ جزوه آنلاین را به وفور می شنویم. مراکزی مانند زودکپی با راه اندازی وب سایت به شما کمک کرده تا در زمان خود صرفه جویی کنید. با مراجعه به وب سایت زودکپی دیگر نیازی نیست در صفوف طولانی منتظر بمانید تا چاپ جزوه را انجام دهید. تنها کافیست فایل اصلی را برای ما ارسال کنید و بعد از چاپ، آن را درب منزل به شما تحویل دهیم. قطعا چاپ جزوه آنلاین در شهر تهران برای شما مقرون به صرفه تر از شهرستان است. زیرا اگر در شهرستان حضور داشته باشید باید هزینه پست را نیز بپردازید. 

شرکت طراحی سایت : ره وب