سیمی فلزی

سیمی فلزی

بدون شک سیمی فلزی بهترین روش برای سیمی کردن کتاب و جزوات محسوب می شود. زیرا دوام و طول عمر بیشتری دارد و مانند سیمی های پلاستیکی احتمال شکستگی آن ها وجود ندارد. سیمی فلزی کردن کتاب و جزوه یکی از خدمات مجموعه " زودکپی " محسوب می شود و شما عزیزان می توانید سفارشات خود را در وب سایت این مجموعه ثبت کنید. 

سیمی فلزی؛ بهترین نوع سیمی کتاب

این روزها اغلب دانش آموزان و دانشجویان، جزوات و کتاب های خود را سیمی می کنند. سیمی فلزی به عنوان بهترین نوع سیمی محسوب می شود که قادر است از خرابی برگه های کتاب و جزوه در طول زمان جلوگیری کند. حتما شما هم این تجربه را داشته اید که در هنگام برگ زدن یک کتاب، متوجه شده اید که برگه های آن کاملا خم نمی شوند. این موضوع در خصوص کتاب ها و جزوات قطور بیشتر دیده می شود. سیمی کردن روشی است که در آن تمام برگه ها پانچ شده و سیمی از میان آن ها رد می شود. با این اوصاف برگه زدن کتاب ها آسان تر انجام می شود و از خرابی آن ها در طول زمان جلوگیری خواهد کرد. 

در حال حاضر مجموعه ها و مراکز مختلفی در زمینه خدماتی همچون سیمی کردن کتاب و جزوه فعالیت می کنند .اما مجموعه "زودکپی " تفاوت های ویژه ای با آن ها دارد. قیمت های این مجموعه در مقایسه با سایرین مناسب تر است و به دلیل استفاده از دستگاه های مجهز، کیفیت بهتری به مشتریان خود ارائه می کند. "زودکپی" علاوه بر سیمی فلزی کتاب و جزوه، در زمینه هایی از جمله کپی و پرینت، چاپ بنر و ... نیز فعالیت می کند و شما می توانید امور تبلیغاتی خود را به او بسپارید.

تفاوت مجموعه زودکپی با دیگر مجموعه ها

  • از مهم ترین دلایلی که اغلب افراد ترجیح می دهند از خدمات ما استفاده کنند، قیمت مناسب است. هیچ فرقی نمی کند که شما قصد سیمی کردن کتاب و جزوات قطور را دارید یا می خواهید کتاب ها و جزوات کم حجم را سیمی کنید. زیرا در مجموعه ما از انواع سیمی مانند فلزی، پلاستیکی، دوبل و ... استفاده می شود و انتخاب هر کدام بر اساس انتخاب مشتریان و نیاز آن ها خواهد بود.
  • کیفیت خدمات " زودکپی " در مقایسه با سایر رقبا، بی نظیر است. اگر شما کتاب و جزوه خود را نزد ما سیمی فلزی کردید و بعد از مدتی سیم ها از کتاب و جزوه باز شد می توانید مجددا مراجعه کنید تا آن را برای شما ترمیم کنیم. 
  • شاید تصور کنید که خدمات مجموعه " زودکپی" صرفا در منطقه خود ارائه می شود. در حالی که این مجموعه امکان همکاری با تمام مشتریان در شهرهای مختلف ایران را دارد. 

قیمت سیمی فلزی کتاب

قیمتی که برای سیمی کردن کتاب تعیین می شود به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم: 

  •    اندازه کتاب

قطعا هر چقدر سایز کتاب بزرگ تر باشد سیمی کردن آن گران تر خواهد بود. زیرا به مقدار سیم بیشتری نیاز خواهد داشت. معمولا جزواتی که در مدارس و دانشگاه ها ارائه می شوند از ابعاد بزرگ در حد A4 برخوردار هستند.

  •  تعداد صفحات

علاوه بر ابعاد کتاب می توان به تعداد صفحات و تاثیر آن در قیمت سیمی های فلزی اشاره کرد. جزوات دانشگاهی قطور هستند و اگر دانشجویان نسبت به سیمی کردن آن ها اقدام نکنند به سرعت شاهد خرابی و پارگی برگه ها خواهند بود. زیرا برگه ها به درستی باز نمی شوند.

  • نوع سیم

سیمی های فلزی در مقایسه با سایر سیمی ها هزینه بیشتری دارد. زیرا متریال آن متفاوت است و قیمت بالاتری دارد. اما اگر بخواهید به مزایای آن توجه کنید به خوبی می بینید که ارزش آن را دارد. 

از چه دستگاهی برای سیمی فلزی کتاب استفاده می شود؟

بهترین دستگاهی که برای سیمی کردن کتب مورد استفاده قرار می گیرد Wire Binding Machine نام دارد و دارای یک کویل است که به طور خودکار، اتصالات سیمی را به کتاب ها، جزوات، دفترچه ها و سایر محصولات کاغذی وصل می کند. در واقع می توان این دستگاه را جزو دستگاه های صحافی دانست. 
فرآیند کار دستگاه به این صورت است که باید تمام صفحات را به طور دقیق بر روی یکدیگر قرار داد و سپس آن را درون دستگاه گذاشت. دستگاه با پانچ کردن کناره های کاغذ، سیم را وارد آن می کند. سیمی فلزی می تواند به صورت تکی یا دوبل باشد. اگر جزوه قطور و سنگین است توصیه می کنیم از سیمی دوبل استفاده شود. اما در صورتی که جزوه کم حجم و سبک می باشد می توان از سیمی تکی نیز استفاده کرد.
دستگاهی که برای سیمی کردن کتاب در مجموعه " زودکپی " مورد استفاده قرار می گیرد از سرعت و دقت بالایی برخوردار است و می تواند سفارشات مشتری را در کوتاه ترین زمان ممکن آماده کند. این دستگاه در چاپخانه ها، ادارات، دفاتر و ... نیز کاربرد دارد.

ویژگی های دستگاه سیمی کن

دستگاه هایی که به طور حرفه ای سیمی کردن کتاب ها را انجام می دهند قادرند اندازه کتاب و ضخامت آن را تنظیم کنند و سپس سیمی کردن آن را انجام دهند. علاوه بر آن می توانند فاصله میان سیم های اتصالی را نیز تعیین کنند. بهتر است فاصله میان سیم هایی که برای کتاب ها و جزوات قطور در نظر می گیریم کم باشد تا استحکام آن افزایش پیدا کند. بسیاری از دستگاه های پیشرفته ای که برای سیمی کردن کتب مورد استفاده قرار می گیرند از صفحه نمایشگر برخوردار هستند تا تنظیمات موردنظر راحت تر اعمال شوند. 

شرکت طراحی سایت : ره وب