صحافی پایان نامه

صحافی پایان نامه

صحافی پایان نامه به معنای چسباندن صفحات فیزیکی پایان نامه به یکدیگر و اجرای مراحل جلدبندی بر روی آن است. بسیاری از افراد تصور می کنند که این کار بسیار راحت است اما قطعا انجام آن چالش های زیادی دارد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای کسب بهترین نتیجه، به سراغ مراکزی همچون " زودکپی" بروید تا صحافی پایان نامه شما به بهترین شکل انجام شود.

انواع صحافی پایان نامه

در صحافی پایان نامه اقدام به چسباندن صفحات فیزیکی پایان نامه به یکدیگر می کنیم تا بتوانیم یک سند قابل ارائه را ایجاد کنیم. این روزها دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری و فوق دکتری به صحافی پایان نامه نیاز دارند. قطعا با ارتقای مقطع تحصیلی، زیبایی جلد پایان نامه اهمیت بیشتری پیدا می کند و شما می توانید از جلدهایی مانند گالینگور، طلاکوبی و ... بدین منظور استفاده کنید. در ادامه به انواع صحافی هایی اشاره می کنیم که برای پایان نامه کاربرد دارند:

  • اتصال مارپیچی

همان طور که از نام اتصال مارپیچی پیداست، از سیم های فلزی یا پلاستیکی برای در کنار هم قراردادن صفحات پایان نامه استفاده می شود. این شیوه کمک می کند تا برگه ها به طور 360 درجه چرخش پیدا کنند. توجه داشته باشید که این شیوه بیشتر در صحافی جزوات دانشجویی کاربرد دارد و اغلب دانشجویان مقاطع بالاتر ترجیح می دهند از روش هایی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم برای صحافی کتبی مانند پایان نامه استفاده کنند. 

  • صحافی Fastback

صحافی فست بک از دیگر روش هایی است که برای جلدبندی پایان نامه کاربرد دارد. اما اغلب دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد از آن استفاده می کنند و دانشجویان دکتری اذعان دارند که این شیوه ظاهری رسمی برای پایان نامه آن ها ایجاد نمی کند. به صحافی فست بک، صحافی پشتی نرم نیز گفته می شود و به مرور زمان احتمال از بین رفتن چسب و افتادن صفحات پایان نامه را به همراه دارد. 

  •  صحافی حرارتی

صحافی حرارتی برای پایان نامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد کاربرد دارد. البته این شیوه خیلی متداول نیست و صرفا مراکز خاصی آن را انجام می دهند. این صحافی یک مزیت عمده دارد و آن هم دائمی بودن است. به این معنا که نمی توان صفحات را به راحتی جدا یا اضافه کرد. این شیوه ارزان قیمت است و جزو صحافی های سریع محسوب می شود. 

  • صحافی شومیز

اگر به دنبال یک صحافی رسمی و شیک برای پایان نامه خود هستید پیشنهاد ما صحافی شومیز است. در این شیوه می توانید تمام بخش های جلد از جمله ستون فقرات، پشت جلد و ... را سفارشی سازی کنید. صحافی شومیز می تواند برای دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد گزینه مناسبی باشد.  

  • صحافی جلد سخت

جلد سخت جزو گران ترین و البته رسمی ترین نوع صحافی به شمار می رود که بهتر است برای پایان نامه های دکتری از آن استفاده شود. از مزایای صحافی پایان نامه به روش جلد سخت این است که شما می توانید تمام بخش های آن از جمله ستون فقرات، عنوان، پشت جلد  و... را سفارشی سازی کنید و گزینه های رنگی متعددی برای جلد در اختیار داشته باشید. این نوع از صحافی به عنوان صحافی طلاکوب نیز معرفی می شود. 

نکات مهم در صحافی پایان نامه

  1. ابعاد کاغذ: اغلب دانشگاه ها دستورالعمل واضحی درباره اندازه کاغذ ارائه می دهند. معمولا بهترین سایز A4 است. اما اگر شما جزو دانشجویان مهندسی، معماری، نقشه کشی و ... هستید می توانید از برگه های A3 نیز استفاده کنید.
  2. گزینه های چاپ: گزینه های متعددی برای چاپ پایان نامه و صحافی آن وجود دارد. به طور مثال می توان به چاپ تک رو و دورو اشاره کرد. اگر می خواهید از چاپ دورو استفاده کنید توجه به برخی نکات ضروری است. به طور مثال نمی توانید برخی از برگه ها مانند آغاز فصل ها را پشت سر سایر برگه ها چاپ کنید. همیشه آغاز فصل در سمت راست چاپ می شود. 
  3. کیفیت کاغذ: در صحافی باید به کیفیت کاغذ توجه ویژه ای شود. اگر می خواهید پایان نامه شما حالت رسمی داشته باشید نباید از کاغذهای بی کیفیت و با گرم پایین استفاده کنید. همچنین ضخامت کاغذها نباید به قدری زیاد باشد که احساس مقوا بودن را منتقل کند. 

قیمت صحافی پایان نامه

قیمتی که برای صحافی درنظر گرفته می شود ارتباط مستقیمی به نوع صحافی دارد. همان طور که اشاره کردیم صحافی جلد سخت جزو گران ترین گزینه ها درنظر گرفته می شود و بسیاری از دانشجویان به انتخاب آن علاقه مند هستند. اما صحافی با جلد نرم، فست بک، حرارتی، شومیز و ... از قیمت های مناسب تری برخوردار هستند. اگر به دنبال مراکزی هستید که صحافی را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انجام دهد پیشنهاد ما مرکز " زودکپی" است. 

صحافی پایان نامه در مجموعه زودکپی چه مزایایی دارد؟

در مجموعه زودکپی از پیشرفته ترین دستگاه ها برای چاپ پایان نامه و صحافی آن استفاده می شود. این مجموعه جزو مراکزی است که علاوه بر فعالیت حضوری، خدمات خود را به طور آنلاین نیز ارائه می کند و شما عزیزان می توانید با ورود به سایت این مرکز، سفارش خود را ثبت کنید. توجه داشته باشید که زودکپی، خدمات متنوع دیگری همچون کپی پرینت، سیمی کتاب، سیمی فنری، چاپ پلات رنگی و سیاه سفید، چاپ جزوه دانش آموزش، چاپ جزوات دانشجویی و ... را نیز انجام می دهد و امکان ارسال سفارشات به سرتاسر ایران را خواهد داشت. شما عزیزان می توانید علاوه بر انجام امور درسی، در ساخت ابزارهای تبلیغاتی مانند بنر، پلات و ... بر روی خدمات مجموعه ما حساب ویژه ای باز کنید.

شرکت طراحی سایت : ره وب