سیمی فنردوبل

سیمی فنردوبل

سیمی فنر دوبل نسبت به سایر سیمی ها از دوام و مقاومت بیشتری برخوردار است. دستگاهی که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرد از چند بخش مختلف مانند سمبه پانچ، دکمه خلاص کن، دستگیره تنظیم فاصله و ... تشکیل شده است. در این مطلب قصد داریم به معرفی سیمی فنر دوبل و تفاوت آن با سایر سیمی ها بپردازیم. 
در حال حاضر استفاده از سیمی فنر دوبل نسبت به سایر سیمی ها رواج بیشتری دارد. برخی از افراد آن را برای جزوه های قطور مورد استفاده قرار می دهند زیرا از استحکام و دوام بالاتری برخوردار است. اما می توان آن برای جزوه های کوچک و کم حجم نیز بکار برد. توجه داشته باشید که سیمی فنر دوبل بسیار مقاوم است و جزوه هایی تا حد 500 برگ را نیز به خوبی شیرازه بندی می کند. 

تفاوت قیمت سیمی فنر دوبل نسبت به دیگر سیمی ها

همان طور پیداست، در سیمی دوبل، از دو ردیف فلز استفاده می شود تا میزان مقاومت و استحام کار افزایش پیدا کند. قطعا این موضوع تاثیر مستقیمی در هزینه نهایی دارد. پیشنهاد می کنیم اگر جزوه، کتاب یا دفتر شما کم حجم است به سراغ سیمی های معمولی و پلاستیکی بروید. اما در صورتی که جزوه ای قطور و سنگین دارید سیمی فنری دوبل را انتخاب کنید. از آنجایی که قیمت آن مقداری گران تر است باید به سراغ مراکزی بروید که این کار را با هزینه ای معقول برای شما انجام می دهند. یکی از این مراکز مجموعه " زودکپی" است. در مجموعه زودکپی بسیاری از کارها مانند سیمی کردن، صحافی، پلات، پرینت، کپی و ... انجام می شود.

دستگاه صحافی دوبل

در مراکزی مانند مجموعه " زودکپی" از دستگاه های خاصی برای سیمی کردن کتاب و جزوه استفاده می شود. این دستگاه ها از چند بخش مختلف تشکیل شده اند که هر کدام از آن ها می تواند نقش مهمی در کیفیت کار داشته باشد. در ادامه به معرفی هر کدام از بخش ها و کاربرد آن می پردازیم: 
•    سمبه پانچ: از سمبه برای سوراخ کردن کاغذ استفاده می شود. هر کدام از دستگاه ها ظرفیت مشخصی برای هر بار پانچ دارند که بین 10 الی 25 برگ متغیر است. معمولا تعداد سوراخ هایی که توسط سمبه پانچ بر روی کاغذ A4 زده می شود 34 عدد سوراخ مربع است.
•    دکمه خلاص کن: برخی از افراد تمایل ندارند که 34 عدد پانچ بر روی برگه ها زده شود و می خواهند که مقدار آن ها کمتر باشد. از دکمه خلاص کن به منظور حذف سوراخ ها در فرآیند پانچ استفاده می شود.
•    دستگیره تنظیم فاصله: همان طور که از نام این بخش پیداست برای تنظیم فاصله پانچ تا لبه کاغذ مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا این فاصله استاندارد است. 
•    دستگیره تنظیم مکان پانچ: محل قرارگیری اولین پانچ بر روی برگه توسط این دکمه تعیین می شود. 
•    دستگیره پانچ: بعد از آنکه تنظیمات مختلف باتوجه به موارد بالا انجام شد نوبت به این می رسد تا از دستگیره پانچ برای انجام عملیات اصلی یعنی سوراخ کاری استفاده کنیم.
توجه داشته باشید که تعیین سایز فنر دوبل بر اساس خواسته و نیاز شما انجام می شود. اگر بخواهید سیمی ها ضخیم باشند قطعا علاوه بر استحکام و زیبایی بیشتر، هزینه بالاتری برای شما به همراه خواهد داشت. در صورتی که تعداد جزوه ها و کتب شما زیاد باشد هزینه کلی کاهش پیدا خواهد کرد. 

انواع سیمی فنر دوبل

افرادی که می خواهد عمر کتاب و جزوات خود را افزایش دهند به سراغ سیمی کردن آن می روند. با این کار می توانید کتاب را به صورت 360 باز کنید و آن را بچرخانید. معمولا اگر کتاب حجیم باشد و شما اقدام به سیمی کردن آن نکنید، به مرور زمان برگه ها خراب و پاره می شوند. زیرا نمی توان آن ها را به طور کامل باز کرد. سیمی های فلزی دوبل از شکل C برخوردار هستند که توسط دستگاه های مخصوص ایجاد می شوند. آن ها می توانند به صورت افقی و عمودی ایجاد شوند. 

  • سیمی دوبل عمودی

منظور همان سیمی از بغل است که باز و بسته کردن برگه ها از سمت راست یا چپ انجام می شود. 

  • سیمی دوبل افقی

منظور سیمی از بالاست. در این حالت می توانید برگه های دفتر را از بالا ورق بزنید. شکل ظاهری آن در خصوص برخی از دفترچه یادداشت ها قابل مشاهده است.

مزایای سیمی دوبل چیست؟

•    جزوه ها و دفاتری که سیمی فنر دوبل می شوند می توانید از آن ها برگه جدا کنید بدون آنکه به سایر برگه ها آسیبی وارد شود. 
•    اگر از همان ابتدا، جزوه خود را سیمی دوبل کنید به مرور زمان جزوه شما برگه برگه نمی شود و طول عمر آن افزایش پیدا می کند. 
•    جزوه به طور کامل یعنی 360 درجه باز می شود و برگه ها به راحتی بر روی یکدیگر قرار می گیرند. 
•    اگر قصد دارید درون جزوه یادداشت و نت برداری انجام دهید، با سیمی کردن آن راحت تر خواهید بود و دست شما در حین نوشتن اذیت نمی شود.
•    از دیگر مزایای سیمی فنر دوبل ، افزایش زیبایی ظاهری جزوات و کتاب هاست. فنرهای دوبل در رنگ های مختلف وجود دارند که انتخاب هر کدام از آن ها به نظر و سلیقه شخصی شما برمی گردد.
در صورتی که بخواهید جزوات خود را سیمی کنید می توانید سفارش خود را به مجموعه زودکپی ارائه کنید. این مجموعه با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان این کار را برای شما انجام می دهد. در این مرکز از دستگاه های مدرن و آخرین تکنولوژی روز برای ارائه خدمات باکیفیت استفاده می شود. 

شرکت طراحی سایت : ره وب