پرینت رنگی

پرینت رنگی

انجام پرینت رنگی توسط دستگاه هایی به نام پرینتر انجام می شود. این دستگاه ها کمک می کنند تا بتوانیم فایل ها، اسناد و تصاویر مورد نظرمان را در سایزهای مختلف چاپ کنیم. پرینت رنگی در مقایسه با کپی و پرینت های دیگر مزایای زیادی دارد که مهم ترین آن ها، زیبایی بصری و بالاتر بودن کیفیت است. در این مطلب قصد داریم شما را با جوانب مختلف این موضوع آشنا کنیم.

یکی از خدماتی که به طور ویژه در مجموعه "زودکپی" انجام می شود، پرینت رنگی است. به طور کلی پرینت شامل دو نوع رنگی و سیاه سفید می باشد که هر کدام از آن ها ویژگی های منحصر به فردی دارند. این روزها دانش آموزان و دانشجویان بیشتر از سایر اقشار جامعه درگیر پرینت و کپی از فایل های خود هستند. پرینت سیاه و سفید از نظر هزینه، ارزان تر است و برای افرادی مناسب می باشد که می خواهند فایل های زیادی را چاپ کنند و کیفیت بالای تصاویر برای آن ها اهمیت ندارد. به طور مثال برای چاپ جزوه دانشجویی از این روش استفاده می شود. اما گاهی اوقات، کیفیت اهمیت زیادی دارد و باید به سراغ پرینت رنگی برویم. در پرینت های رنگی، جزئیات با وضوح بیشتری نمایش داده می شوند و رنگ های اصلی نیز در آن بکار می روند.

معرفی انواع پرینت رنگی

پرینت رنگی در دو نوع دیجیتال و جوهر افشان انجام می شوند. پرینت های دیجیتال به نام لیزری نیز شناخته می شوند که برخی از افراد معتقد هستند کیفیت بالاتری نسبت به نمونه جوهرافشان دارند. در حال حاضر پرینترها نیز به همین دو دسته تقسیم می شوند و معمولا دستگاه های دیجیتال یا لیزری قیمت بالاتری نسبت به مدل جوهر افشان دارند. در مجموعه " زودکپی" از دستگاه های دیجیتال برای پرینت های رنگی و سیاه و سفید استفاده می کنیم. زیرا با ارائه کیفیت بالا، باعث رضایت مشتریان مان خواهیم شد.

 • دیجیتال

در پرینت دیجیتال یا لیزری، پودرهای رنگی حرارت می بیند و با پرس آن ها بر روی کاغذ، طرح و متن مورد نظر ایجاد می شود. تکنولوژی بکار رفته در پرینترهای دیجیتال بسیار پیشرفته تر از نوع جوهر افشان است و به همین دلیل قیمت بالاتری نیز دارند.

 • جوهر افشان

در پرینت جوهر افشان، جوهرهای رنگی به طور قطرات ریز و میکروسکوپی بر روی کاغذ می پاشند و بدین روش طرح و متن مورد نظر بر روی کاغذ ایجاد می شود. قطعه ای که عمل پاشش قطرات رنگی را بر عهده دارد از هزاران سوراخ ریز تشکیل شده و "هد" نامیده می شود. اگر این قطعه دچار خرابی شود عملکرد دستگاه با اختلال مواجه می شود. 

رعایت نکات مهم در هنگام گرفتن پرینت رنگی

هنگامی که قصد دارید پرینت رنگی بگیرید باید به نوع کاغذ و سایز آن دقت زیادی داشته باشید. این موضوع زمانی مهم تر می شود که شما بخواهید یک عکس را به طور رنگی پرینت کنید. کاغذ باید با نوع عکس، متناسب باشد. در غیر این صورت نمی توان انتظار داشت که چاپ، از کیفیت بالایی برخوردار باشد. 
معمولا پرینترها که از مهم ترین ماشین های اداری محسوب می شوند می توانند چاپ را بر روی کاغذهای مختلف انجام دهند. اما بهتر است که از آن به طور اصولی استفاده شود. پرینترهای جدید اغلب به طور سه کاره طراحی می شوند. به این معنا که شما می توانید علاوه بر پرینت، عملیات دیگری از جمله کپی و اسکن را نیز انجام دهید. همچنین برخی از دستگاه های مدرن، از قابلیت های ویژه ای مانند چاپ به طور بی سیم، امکان اتصال به وای فای، وضوح بالاتر در چاپ و ... بهره مندند.

قیمت پرینت رنگی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت پرینت رنگی به عوامل مختلفی بستگی دارد که تعدادی از آنها عبارتند از:

 • نوع کاغذ

کاغذ تحریر: ارزان‌ترین نوع کاغذ برای پرینت رنگی است.
کاغذ گلاسه: ضخیم‌تر و براق‌تر از کاغذ تحریر است و برای چاپ تصاویر با کیفیت بالا مناسب‌تر است.
کاغذ کوتد: مات‌تر از کاغذ گلاسه است و برای چاپ متون و تصاویر به طور همزمان مناسب است.

 • سایز کاغذ

A4: رایج‌ترین سایز برای پرینت رنگی است.
A3: بزرگ‌تر از A4 است و برای چاپ تصاویر و پوسترهای بزرگ‌تر مناسب است.
A5: کوچک‌تر از A4 است و برای چاپ جزوه و بروشور مناسب است.

 • تعداد صفحات

هر چه تعداد صفحات بیشتر باشد، قیمت هر صفحه ارزان‌تر خواهد بود.

 • کیفیت چاپ

چاپ با وضوح بالا: برای چاپ تصاویر با جزئیات بالا مناسب است.
چاپ با وضوح پایین: برای چاپ متون و تصاویر ساده مناسب است.

 • نوع دستگاه پرینت

پرینترهای لیزری رنگی: سریع‌تر از پرینترهای جوهرافشان رنگی هستند و برای چاپ تعداد صفحات بالا مناسب‌تر هستند.
پرینترهای جوهرافشان رنگی: کیفیت چاپ بالاتری نسبت به پرینترهای لیزری رنگی دارند و برای چاپ تصاویر با کیفیت بالا مناسب‌تر هستند.

 • عوامل دیگر

هزینه‌های جانبی: مانند هزینه صحافی و برش

گرفتن پرینت رنگی به صورت آنلاین چه ویژگی هایی دارد؟

گرفتن پرینت رنگی به صورت آنلاین مزایای متعددی دارد که تعدادی از آنها عبارتند از:

 • صرفه‌جویی در زمان

نیازی به مراجعه حضوری به مراکز چاپ نیست. می‌توانید سفارش خود را در هر زمان و مکانی ثبت کنید.

 • صرفه‌جویی در هزینه

می‌توانید قیمت‌های مراکز چاپ مختلف را به صورت آنلاین مقایسه کنید. برخی از وب‌سایت‌های آنلاین چاپ رنگی، تخفیف‌های ویژه برای سفارشات آنلاین ارائه می‌دهند.

 • کیفیت بالا

مراکز چاپ آنلاین از دستگاه‌های چاپ باکیفیت استفاده می‌کنند. می‌توانید کیفیت چاپ را قبل از ثبت سفارش مشاهده کنید.

 • راحتی

می‌توانید فایل‌های خود را به صورت آنلاین آپلود کنید. می‌توانید وضعیت سفارش خود را به صورت آنلاین پیگیری کنید.

 • تنوع

می‌توانید از بین انواع مختلف کاغذ و سایز چاپ، انتخاب کنید. می‌توانید خدمات جانبی مانند صحافی و برش را نیز به صورت آنلاین سفارش دهید.

شما عزیزان می توانید سفارشات پرینت رنگی خود را در وب سایت مجموعه " زودکپی" ثبت کنید. قطعا بهره مندی از خدمات آنلاین مزایای زیادی برای شما دارد که می توان به عدم اتلاف زمان، انرژی و ... اشاره کرد. با سفارش آنلاین در وب سایت ما دیگر نیاز نیست در صف طولانی مراکز چاپی معطل شوید. 

شرکت طراحی سایت : ره وب