چاپ کارت ویزیت

قیمت چاپ کارت ویزیت

این روزها چاپ کارت ویزیت برای مشاغل مختلف اهمیت زیادی دارد. زیرا ابزاری برای معرفی به شمار می رود و نوعی راه ارتباطی موثر میان کسب و کار و مشتریان است. بر روی کارت ویزیت اطلاعات مختلفی از جمله نام، لوگو، شعار تبلیغاتی، راه های ارتباطی و معرفی محصولات و خدمات درج می شود. توجه داشته باشید که چاپ کارت ویزیت که نوعی چاپ اُفست است، باید توسط مراکز چاپی معتبر و مجرب انجام شود. زیرا تنها در این صورت است که می توان انتظار داشت کارت ویزیت عاملی موثر برای برقراری ارتباط محسوب شود. 

کارت ویزیت چیست ؟

از نظر شما چرا افراد یا کسب و کارهای مختلف اقدام به چاپ کارت ویزیت می کنند؟ کارت ویزیت نوعی ابزار معرفی شما به مشتریان بالقوه می باشد. زیرا با درج اطلاعات مختلف بر روی آن می توانید خود و حرفه تان را به آن ها معرفی کنید. کارت ویزیت ابعاد کوچکی دارد به همین دلیل باید در انتخاب و چاپ متون، لوگو و ... بر روی آن وسواس زیادی به خرج دهید. چاپ کارت ویزیت بخش مهمی از بازاریابی و تبلیغات برندینگ شما محسوب می شود که تاثیر آن فراتر از تصور شماست. 

انواع مدل ها و جنس کارت ویزیت

در سال های گذشته تنوع زیادی در جنس کارت ویزیت وجود نداشت. اما به مرور زمان که صنعت چاپ تغییر و تحولات زیادی را تجربه کرد، شاهد بودیم که ابزارهای تبلیغاتی نیز از این تحولات، تاثیر مثبت گرفتند و پیشرفت کردند. این روزها کارت ویزیت در جنس هایی همچون کتان، کاغذی، PVC و ... چاپ می شود و از پوشش های مانند لمینت، سلفون و UV بر روی آن ها استفاده می شود. اگر کارت ویزیت پوشش مقاومی نداشته باشد در طول زمان دچار فرسودگی، پارگی و تخریب خواهد شد.

  • کارت ویزیت سلفون

چاپ کارت ویزیت سلفون بر روی کاغذ گلاسه 300 گرمی انجام می شود. سلفونی که بر روی کارت کشیده می شود به دو صورت مات و براق است که باعث افزایش زیبایی و استحکام آن خواهد شد. این کارت ها بر اساس نظر و سلیقه مشتری به صورت تک رو و دورو طراحی می شوند که هر کدام از آن ها قیمت های متفاوتی دارند. مرکز "زودکپی" با فعالیت در این عرصه، توانسته علاوه بر بهره مندی از متریال درجه یک، قیمت مناسبی برای محصولات چاپی خود درنظر بگیرد. 

  • کارت ویزیت لمینت

اگر بخواهیم به یکی از پرطرفدارترین مدل ها در چاپ کارت ویزیت اشاره کنیم باید به سراغ کارت های لمینت برویم. کارت ویزیت لمینت به شکل دورگرد هستند و نسبت به سایر مدل ها ضخامت بیشتری دارند. زیبایی کارت ویزیت لمینت به قدری زیاد است که بخش عمده ای از محصولات این گروه، به آن اختصاص پیدا کرده اند. لمینتی که بر روی آن کشیده می شود در سه نوع مات، براق و مخملی است که علاوه بر ظاهری شکیل، دوام و مقاومت زیادی را نصیب آن می کند. توجه داشته باشید که انتخاب لمینت مات، برای افرادی مناسب است که قابلیت نوشتن بر روی کارت برای آن ها مهم است.

  • کارت ویزیت خاص و لوکس

برخی از افراد تمایل به چاپ انواع کارت ویزیت لوکس دارند. این نوع از کارت ها به دلیل نوع برش، جنس و طرح خاصی که دارند جزو گزینه های لوکس طبقه دسته بندی می شوند. این کارت ها در هنگام طراحی از جزئیات زیادی برخوردار هستند اما در نگاه اول، بسیار ساده هستند و در ترکیب رنگ به سراغ 1 الی 2 رنگ می روند. قطعا این کارت ها می توانند برای مشتریان بالقوه یا بالفعل شما جذاب تر باشند و به ثبت برند و لوگوی کسب و کار شما در ذهن آن ها کمک کنند. این کارت ها شامل pvc ، برجسته، لمینت، مخملی، طلاکوب، سلفون مات مخملی و ... می باشند. 

چاپ کارت ویزیت فوری

همان طور که پیداست در چاپ کارت های ویزیت فوری نمی توان انتظار داشت که از بهترین و لوکس ترین طرح ها استفاده شود. زیرا کارت های لوکس و لمینت به زمان بیشتری برای چاپ نیاز دارند. اما مرکز زودکپی با در اختیار داشتن تجهیزات ویژه و مدرن، قادر است انواع کارت ویزیت را در مدت زمان کوتاه و بر اساس درخواست مشتری چاپ کند. توجه داشته باشید که انجام این کار، به هزینه بیشتری نیاز دارد. چاپ انواع کارت ویزیت در مدت زمان محدود، به انرژی بیشتری نیاز دارد. 

بهترین ابعاد کارت ویزیت

انواع کارت ویزیت در ابعاد 6 × 9 ، 4.8 × 8.5 سانتی متر به صورت تک رو یا دو رو چاپ می شوند. در سال های گذشته اغلب کارت ویزیت ها به شکل مستطیلی چاپ می شدند. اما این روزها به دلیل خلاقیت و ابتکاری که مراکز چاپی به خرج داده اند شاهد طراحی کارت ویزیت در اشکال مربعی، دایره، لوزی و ... نیز می باشیم. همچنین برخی از آن ها دورگرد هستند که قطعا در زیبایی ظاهری آن ها تاثیرگذار است. ابعاد کارت ویزیت مربعی 5.5 × 5.5 سانتی متر است. اگر تمایل دارید برای چاپ کارت ویزیت در مجموعه زودکپی به سراغ سایر طرح ها بروید باید ابتدا با تیم کارشناسی این مجموعه تماس بگیرید و درخواست خود را مطرح کنید. 

قیمت چاپ کارت ویزیت

قطعا تا اینجای مطلب متوجه شدید که قیمت کارت ویزیت ارتباط مستقیمی با جنس و ابعاد آن دارد. جنس های خاص و باکیفیت گران تر هستند و کارت هایی که به اشکالی جزء مستطیلی طراحی می شوند نیز از قیمت بالاتری برخوردارند. امروزه مراکز چاپی متعددی در این زمینه فعالیت می کنند که هر کدام از آن ها به دنبال راهکاری برای استفاده از خلاقیت و ابتکار خود می گردد. مجموعه زودکپی با بهره مندی از تیمی متخصص، تلاش دارد تا بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد. 

شرکت طراحی سایت : ره وب